Феран Торес вкара хеттрик, а  победи трудно с 4:2 като

...

Феран Торес донесе победата на Барса над Бетис

Феран Торес вкара хеттрик, а  победи мъчно с 4:2 като посетител Бетис в 21-ия кръг на Ла Лига. Загубата е първа за севилци като хазаин през сезона. Бетис остава девети с 31 точки. Барселона записа трети следващ триумф и е на трето място с 44 точки.

Феран Торес откри резултата с удар на празна врата след асистенция на Педри в 21-ата минута. Малко по-късно попадение на Роберт Левандовски беше анулирано поради засада.

Три минути след почивката Торес още веднъж осъществя във вратата на Бетис за 0:2. Севилци се върнаха в мача в 56-ата минута посредством попадение на Иско. Пет минути по-късно още веднъж Иско беше прецизен за 2:2.

Ремито се резервира до последната минута на постоянното време. Тогава Жоао Феликс се разписа за 2:3 след подаване на Торес. А той оформи хеттрика си в добавеното време на дуела и събра. Така нападателят отпразнува по превъзходен метод своя мач номер 100 за Барселона.